تولید پودر میکروسمنت

تولید پودر میکروسمنت

فهرست مطالب

به دلیل اینکه میکروسمنت کالایی کمتر شناخته شده است، بسیاری از مصرف کنندگان اطلاعی از کیفیت میکروسمنت واقعی ندارند و مجبورند به ادعای مجری‌های میکروسمنت مبنی بر اصل بودن کالایشان و یا ادعای عرضه میکروسمنت خارجی اعتماد کنند. حال آنکه پس از خرید، دچار مسائل و مشکلات بسیاری شده و امکانی نیز برای پیگیری و رفع مشکلشان وجود ندارد؛ چون هیچ کدام از مجریان توان مالی ثبت شرکت و فرآیندهای تولید  میکروسمنت را ندارند و هیچ مرجعی برای طرح دعوی نیز از سوی معرفی کننده نهایی وجود نخواهد داشت؛ در واقع خریدار مواجه با فرد است و نه یک شرکت رسمی ثبت شده. ما در این مقاله به واقعیات تولید پودر میکروسمنت می‌پردازیم.

این مشکلات از زمانی بوجود آمد که بسیاری از مجریان برای کسب سود بیشتر و هزینه کمتر، علاقمند به تولید پودر میکروسمنت شدند و تلاش کردند با ترکیب موادی از قبیل سیمان، پودر کناف و چسب چوب میکروسمنت تولید کنند. اما مشتری بی خبر از همه جا نمیداند که خمیری که با این کیفیت و در آن شرایط درست میشود حتی قابل مقایسه با خمیر پتینه هم نیست که خودش برای متراژ های پایین و به صورت دکوراتیو نیز توصیه نمی‌شود چه برسد به اینکه بخواهد کارآیی میکروسمنت را داشته باشد.

برخی دیگر از عزیزان که اتفاقاً به صورت برندهای معروف مشغول به کار هستند و خود را به عنوان کسانی که تولید پودر میکروسمنت انجام می‌دهند معرفی می‌کنند کمی حرفه‌ای‌تر برخورد می‌کنند. در واقع 50% پودر کاسماتیک، 25% سیمان سفید و 25% هم خاک سنگ را مخلوط کرده و در هر سطل 25 کیلویی، یا 200 گرم پودر چسب کاغذ دیواری اضافه می‌کنند و یا پودر چسب کاغذ دیواری را با آب ترکیب کرده و به عنوان جزء دوم هنگام خرید پودر به شما می‌فروشند. برخی نیز پا را فراتر از این گذاشته و نه در قالب یک برند ایرانی، بلکه به نام متریال اسپانیایی، ترکیه‌ای و ایتالیایی با قیمت بسیار گزاف خمیر آماده شده ترکیب بالا را به هموطنان عزیزمان می‌فروشند که نهایت استحکام آن‌ها به اندازه خمیر پتینه‌هایی است که شرکت‌های ایرانی سال هاست در حال تولید آن هستند و به نام خمیر تکسچر یا سنداستون در همه جای ایران دست یافتنی است و قیمت بسیار پایینی دارد.

روش تشخیص میکروسمنت واقعی

  1. تاکید کنید که میکروسمنت تک جزئی باشد؛ یعنی اینکه به همراه پودر میکروسمنت قوطی‌های مایع به عنوان جزء دوم به شما نفروشند.
  2. دقت کنید که میکروسمنت واقعی پودری است با دانه بندی 0100 و همچنین فاین و مید و بیس ندارد. در واقع همان طور که قبلا توضیح داده شد در تولید میکروسمنت بخشی از پودر میکروسمنت تقلبی، خاک سنگی است که در الک‌های مختلف تبدیل به خیلی نرم، نرم و درشت می‌شود. در اینجا جزء دوم باز همان پودر چسب کاغذ دیواری است که شما را دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد کرد.
  3. از مجری یا تولیدکننده، گارانتی رسمی شرکتی بخواهید. بهتر است بدانید میکروسمنت واقعی حداقل ده سال عمر مفید دارد بدون تغییر رنگ و ورقه ورقه شدن؛ پس حداقل 10 سال گارانتی رسمی از مجری درخواست کنید.

ترکیبات اصلی برای تولید پودر میکروسمنت واقعی چیست؟

  1. دوازده پلیمر چسبنده و پنج پلیمر روان کننده ph مثبت که متاسفانه همگی وارداتی هستند.
  2. سیمان سفید
  3. هفت سنگدانه کریستال که نقش ضدخش شدن میکروسمنت را بازی می‌کنند که متاسفانه تمامی این کریستال‌ها وارداتی هستند و میهن عزیزمان هنوز موفق به تولید این کریستال‌ها نشده است. در واقع این کریستال‌ها جایگزین پودر سنگ در میکروسمنت هستند که هنگام ترکیب با آب خالص خمیر زرد رنگ نشود و در عین حال استحکام بسیار بالاتری نسبت به خاک سنگ، به پودر میکروسمنت می‌دهند.
  4. سیلیس سفید با دانه بندی 0100 و کاملا سفید و شفاف که نقش شاین بودن و جذاب بودن کار نهایی و استحکام جهت فشار نقطه ای را در پودر مکروسمنت بازی می‌کند.
  5. سیلیس روان‌کننده که اجرای کار با سرعت بالا و عدم به اصطلاح فتیله کردن کار در زمان اجرا را سبب می‌شود و در واقع زمان خراب شدن خمیر آماده شده را به تاخیر می اندازد و در نهایت باعث می‌شود تا پودر میکروسمنت پس از خمیر شدن حتی پس از چهار روز قابل استفاده باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تولید پودر میکروسمنت
تولید پودر میکروسمنت
نحوه نگهداری میکروسمنت
نحوه نگهداری میکروسمنت
قیمت میکروسمنت
قیمت میکروسمنت (پودر + اجرا بهمن 1401)
میکروترازو
میکروترازو چیست؟ (عکس + قیمت بهمن 1401)